נעים להכיר: אשחר

תוכן עניינים

אשחר הוא יישוב קהילתי השוכן במחוז צפון ונמצא בתחומי המועצה האזורית משגב, שהיא מועצה אזורית המפקחת על מספר ישובים קטנים יותר באזור. אשחר היא קהילה קטנה המורכבת ברובה מחקלאים ועובדי חקלאות. ראוי להזכיר גם שאשחר הוא חלק מההתנחלויות בגדה המערבית שהיא אזור עם מחלוקות פוליטיות וחברתיות מתמשכות, והמצב שם יכול להשתנות במהירות. עם זאת, למגורים ביישוב קטן וכפרי כמו אשחר עשויים להיות מספר יתרונות. 

למה כדאי לכם לגור באשחר?

תחושת קהילה 

תחושת קהילה חזקה לרוב ביישובים כפריים קטנים כמו אשחר, משום שהתושבים נוטים להכיר זה את זה היטב ולקיים אינטראקציה זה עם זה לעתים קרובות. חיים בקהילה קטנה יכולים ליצור תחושת שייכות וקישור, מכיוון שאנשים נוטים יותר לבוא במגע אחד עם השני על בסיס קבוע, מה שיכול להוביל לתחושה חזקה של רוח קהילתית ונכונות לעזור אחד לשני. עם זאת, ראוי גם לציין כי בשל המחלוקות הפוליטיות המתמשכות באזור, תושבי אשחר עלולים להתמודד עם לחץ וחששות ויתכן שלא ירגישו בטוחים כפי שהיו מרגישים בישובים אחרים.

דיור בר השגה 

ביישובים קטנים וכפריים כמו אשחר, עלויות הדיור נוטות להיות נמוכות יותר מאשר בערים גדולות, כי הקרקע פחות יקרה ויש פחות ביקוש לדיור. בנוסף, פיתוחי דיור באזורים כפריים עשויים להיות מסובסדים על ידי הממשלה כדי לעודד אנשים לעבור לאזורים אלה ולהתיישב בהם. חשוב לציין שבעוד שהדיור עשוי להיות זול יותר באזורים כפריים כמו אשחר, עלויות אחרות כגון תחבורה, סחורות ושירותים עשויות להיות גבוהות יותר. בנוסף, המחלוקות הפוליטיות המתמשכות באזור עלולות להשפיע גם על ערך הדיור וחשוב להיות מודעים לכך לפני קבלת החלטות כלשהן. כדאי להתייעץ עם משרד תיווך בצפון או יועץ פיננסי שיעזור לכם להבין את העלויות והסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בקנייה או השכרה של בית באשחר.

גישה לטבע 

להיות מוקף בנופים טבעיים כמו שדות, גבעות ויערות יכול לספק לכם הזדמנויות ליהנות בחוץ ולעסוק בפעילויות כמו טיולים רגליים, קמפינג וחקלאות. מגורים באזור כפרי כמו אשחר יכולים לספק לכם חיבור הדוק לטבע, שיכול להועיל הן לרווחה הפיזית והן לנפשית. הימצאות בטבע יכולה לעזור להפחית מתח ולשפר את מצב הרוח, ויכולה גם לספק הזדמנויות לפעילות גופנית, בילוי והרפיה. כדאי גם לציין שאשחר ממוקם באזור צחיח למחצה בגדה המערבית, וייתכן שהטבע והנוף באזור אינם שופעים כמו באזורים אחרים בישראל. לכן, כדאי להתייעץ עם מקומיים או לבקר באזור כדי לראות אם זה מתאים לצרכים שלכם.

מחפשים קהילה מלוכדת, קצב חיים איטי יותר וגישה נוחה לטבע? 

כסוכני נדל"ן מנוסים אנו ב'פסגות נכסים' יודעים שההחלטה לעבור למקום חדש יכולה להיות קשה. לכן אנחנו כאן כדי לעזור לכם לנווט בתהליך ולענות על כל שאלה שיש לכם. אנו מזמינים אתכם לבקר באשחר ולראות בעצמכם את היופי וההזדמנויות הייחודיות שיש לקהילה הקטנה הזו להציע. אנו מאמינים שברגע שתחוו את תחושת הקהילה, את קצב החיים האיטי יותר ואת הקרבה לטבע שיש לאשחר להציע, תרצו לקרוא לו גם הבית שלכם. 

 

זה עניין אותך? מעוניין לקבל פרטים נוספים?
השאר פרטים ונחזור בהקדם

לייעוץ אישי בנושא מכירה/רכישה/השכרה ונדל"ן

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!